Sprawdź nasze produkty
i przekonaj się o ich
Najwyższej Jakości
Kontakt z Nami
Adres:

96-500 Sochaczew
ul. 15 Sierpnia 106

Tel:

+48 46 863 02 01

E-mail: borygo@boryszewerg.com.pl zobacz
więcej
Poradnik
Dlaczego właśnie Borygo?

 

Sprawny układ chłodzenia to jeden z podstawowych elementów niezawodnego działania samochodu. Niestety jest on często zapominany przez nas podczas codziennej eksploatacji samochodu, a jego awaria doprowadzić może do unieruchomienia pojazdu, a nawet kosztownej naprawy. Oprócz systematycznej kontroli stanu technicznego układu warto też stosować się do podstawowej zasady - wymieniać w nim płyn zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

Wieloletnie doświadczenie firmy Boryszew ERG pozwoliło - jako jedynej na polskim rynku - opracować paletę płynów z myślą o specyfice różnych układów chłodzenia. Wszystkie to gotowe do użycia produkty zawierające dodatki antykorozyjne, antyutleniacze, stabilizatory oraz środki antypienne. Są one przy tym neutralne zarówno dla elementów, z których wykonany jest układ chłodzenia (w tym przewodów gumowych) oraz środowiska. Jakość płynów potwierdzona została przez wymagane normy i certyfikaty. Płyny wielokrotnie doceniane były przez konsumentów, otrzymały m.in. tytuły Laur Konsumenta 2010, Polska Jakość 2011, Konsumencki Leader Jakości 2012. Płyny Borygo dostępne są w opakowaniach detalicznych 1 i 5 litrowych. Pierwsze z nich służą do tzw. dolewek, a drugie wystarczą do wymiany płynu w układach większości popularnych samochodów osobowych. Każdy z nich posiada 5-letnią gwarancją i zapewnia optymalną ochronę w temperaturach do ok. -35°C.

Jednak wbrew obiegowej opinii nie jest to płyn sezonowy, którego działanie uwydatnia się w okresie zimowym. Rolą płynu jest zapewnienie optymalnej ochrony silnika zarówno w niskich temperaturach, jak i przed jego przegrzewaniem. Aktualna oferta obejmuje gamę płynów przeznaczonych do różnych typów pojazdów. Wśród nich na pewno na uwagę zasługuje Borygo Nowy (różowy), uniwersalny płyn przeznaczony do układów chłodzenia silników samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów, maszyn budowlanych, sprzętu wojskowego, ciągników rolniczych i silników stacjonarnych wyposażonych zarówno w chłodnice mosiężne (miedziane) lutowane jak i aluminiowe. Borygo Eko (zielony) to płyn opracowany z myślą o silnikach spalinowych wykonanych z aluminium i jego stopów oraz z żeliwa. Posiada prestiżowy znak Trigard potwierdzający jego potrójną ochronę: zamarzanie, korozja i środowisko. Jako jedyny w Polsce, płyn wytwarzany jest na bazie glikolu propylenowego, całkowicie nieszkodliwego dla środowiska naturalnego.

Najnowszym produktem w rodzinie jest płyn Borygo Premium Extended Life. Nowatorski produkt wytwarzany na bazie superkoncentratu Havoline XLB zapewnia układowi chłodzenia samochodu długotrwałą i niezawodną ochronę przed korozją i mrozem. Nowa receptura gwarantuje pełną ochronę układu chłodzenia nawet w czasie wysokich mrozów – płyn zamarza dopiero w temperaturze -37°C. Jako jeden z nielicznych w Polsce płynów do chłodnic samochodowych, spełnia normy producentów samochodów DAF, FORD , OPEL GM,   ISUZU, MAN, AUDI, VW i wielu innych.

Dzięki sprawnie działającej sieci dystrybucji, płyny BORYGO dostępne są w wielu punktach sprzedaży detalicznej - marketach, supermarketach, na większości stacji paliwowych oraz w sklepach przemysłowych i motoryzacyjnych. Ceny płynu różowego zaczynają się od 9 zł za opakowanie płynu 1-litrowego i od 35 zł dla opakowania o pojemności 5 litrów.

powrót
Nasze Nagrody
czytaj więcej
Aktualności Borygo
czytaj więcej